Noční labuť 

04.10.2018

Meč u pasu, ale válečník to není. Krev v žilách, srdce bušící, ale smrtelník to není. Kožený korzet, krajky sametové, ale kurtizána to není, jasný pane.  Název: Noční labuť

Autor: Zuzana Hartmanová 

Žánr: Povídky, Literatura česká, Fantasy

Vydáno: 2017, Gorgona
1. vydání originálu: 2017
Počet stran: 272
Ilustrace/foto: Jitka Šenkeříková
Autor obálky: Dominik Broniek
Vazba knihy: měkká / brožovaná 


Anotace:

Meč u pasu, ale válečník to není. Krev v žilách, srdce bušící, ale smrtelník to není. Kožený korzet, krajky sametové, ale kurtizána to není, jasný pane. 

Je to Nix. Podivný kříženec nekromanta a licha, nezodpovědný spratek a cynická holka, s níž se osud nemazlil. Společnost jí většinu času dělá nabušený minotaur, se kterým byste se nechtěli pustit do křížku. Jenže ve světě dvou magických frakcí je Nix štvancem, který si musí vydobýt místo na slunci a překonat nejen své nepřátele, ale především sama sebe.  

Moje tvorba
Moje tvorba

Narodit se s vlohami k černé magii není nic příjemného. Být zavražděn v sedmnácti letech ještě méně. Nix se stalo obojí, a přesto žije. Jak je to možné? Inu, řekněme si na rovinu, že s tou holkou není něco v pořádku.
Čistě teoreticky by už měla být po smrti, jenže konflikt dvou typů magie ji drží při životě. To neunikne pozornosti jak Řádu bílých čarodějů, tak černokněžnickému Konkláve. A protože ti první by tuto hříčku přírody nejraději sprovodili ze světa, nezbývá Nix než hledat ochranu u druhých. Ale budou o ni černokněžníci stát? A co za to? Inu, zadarmo ani havran nehrabe...
Povídkový román z Accadu - temného magického světa debutující české spisovatelky a recenzentky Zuzany Hartmanové.


Ukázky z knihy:

Moje tvorba
Moje tvorba

"Hej, tohle je slušnej podnik! Kurvy tu nechcem. Padej někam jinam!" Chlap, který mě přivítal těmito slovy, stál za dveřmi krčmy a dohlížel, aby příchozí odložili zbraně. Skryla jsem podráždění za nejsladší úsměv, jakého jsem schopna, a snažila se překřičet hluk šenku, ve kterém vyhrávala muzika a halasili hosté. "Že cestuju sama, ještě neznamená, že patřím do vykřičeného domu. Mám se tu s někým setkat," zalhala jsem. "A věř mi, až toho muže uvidíš, budeš rád, když mu neprozradím, že sis mě spletl s děvkou." Chlap znejistěl, pak se pochybovačně ušklíbl a pokynul mi, ať vejdu.  "


O autorce:

Narodila se ve znamení Býka v roce 1990 ve slavné kolínské rovině, o níž pojednává lidová píseň, a jak to vypadá, pravděpodobně tam zapustila kořeny natrvalo. Už od útlého věku ví, že kniha je nejlepší přítel člověka, a tento vztah se pilně snaží utužovat. Pracuje jako knihovnice v oddělení digitalizace Městské knihovny v Praze a v mezi­čase odbíhá k recenzování knih pro webzin Dagon.cz.
Čte především fantastiku, ale nepohrdne ani histo­rickým či detektivním románem. První fantasy knihou, kterou přečetla a která ji zároveň nejvíce ovlivnila, byl Dračí princ od Melanie Rawn. Jednoho krásného rána si řekla, že zkusí napsat vlastní příběh, a od toho okamžiku nebylo cesty zpět...Hodnocení:

Moje tvorba
Moje tvorba

Bylo to super. Knížka mě v knihkupectví zaujala obálkou i anotací a tak jsem si ji koupila. Určitě jsem udělala dobře jelikož to byla fakt pecka. Netušila jsem, že knížku napsala česká autorka a nebýt toho, že si kamarádka všimla že to jméno nezní moc Anglicky, dodneška jsem to nevěděla. Bylo to strašně čtivé a hlavní hrdinka byla naprosto dokonalá. Styl psaní autorky mi vážně sedl a tak se mi to četlo samo. Příběhy byli napínavé a neustále mě zajímalo jak to bude pokračovat. Jen mě štvalo, že jsem nerozuměla té nekromacii a takovým věcem, které se tam vyskytovali, ale nevadilo mi to. Nápad byl dobrý i dobře zpracovaný.

Dlouho jsem nad tím uvažovala, ale nakonec dávám 9/10* a všem doporučuju si přečíst.


Pokud nejsou fotky označené nápisem Moje tvorba jsou fotky stažené z internetu.